Sport

Gloria Buzău, ”s-a înecat” în Dunărea de Galați

Gloria Buzău bifează a doua înfrângere în numai 4 zile. După înfrângerea suferită  în partida cu Rapid Suceava, Gloria a pierdut ieri la limită cu Dunărea Galați, într-un meci contând pentru etapa a XIX-a a Ligii a II-a la fotbal.

Meciul început la ora 15:00 pe stadionul din Crâng a debutat în forță, cu ocazii de ambele părți. Gălățenii au deschis scorul în minutul 5, prin Bâtfoi, care a șutat din unghi, trimițând mingea printre picioarele lui Stoicescu.gloria

Rămasă în 10 oameni după eliminarea lui Neagu pentru un fault dur, Dunărea Galaţi rezistă ofensivei buzoiene doar până în minutul 74, atunci când Crețu înscrie cu un șut din 8 metri, restabilind egalitatea pe tabela de marcaj.

În minutul 92, Dunărea Galați marchează un gol în urma unui contraatac rapid, asigurându-și 3 puncte importante în economia clasamentului.