SportȘtirile zilei

Victorie importantă sub Pietricica

SCM Gloria Buzău a reuşit să se impună în deplasare la Piatra Neamţ, scor 1-0, într-o partidă extrem de dificilă, în faţa unui adversar dispus la efort şi ambiţios.

Elevii lui George Timiş au controlat în mare parte jocul şi mai ales prima repriză, golul lui Dragoş Ceauşel din minutul 21 fiind rezutatul unei dominări clare a acestora.

SCM Gloria Buzău rămâne la două puncte în spatele liderei seriei I – Oţelul Galaţi, formaţia de la Dunăre reuşind să se impună în cadrul aceleeaşi etape, a VIII-a, cu 2-1, pe teren propriu în faţa celor de la CSM Focşani cu un gol în ultimul minut.

Pentru buzoieni umează două partide programate pe teren propriu, cu CSM Râmnicu Sărat şi Bucovina Rădăuţi.