Știrile zilei

Consiliul Județean Buzău, anunț privind depunerea jurământului de către noul președinte ales

Vineri, 19 decembrie 2025, Marcel Ciolacu va depune jurământul de Președinte al Consiliului Județean Buzău, anunță reprezentanții instituției.

Evenimentul va avea loc la ora 12:00, în cadrul ședinței extraordinare a Consiliului Județean Buzău.

Marcel Ciolacu a câștigat alegerile pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Buzău, organizate pe data de 7 decembrie. Candidatul PSD a obținut 51,97 % din voturi, la o distanță de aproape 25 de procente de locul al doilea.

La Consiliul Județean, Marcel Ciolacu va face echipă cu doi vicepreședinți, ambii social-democrați: Adrian Petre și Costin Stanciu.

Cosmin Șontică

Vă mulțumim pentru vizită! Așteptăm sesizările dumneavoastră la numărul de telefon 0725 225 335, pe Facebook sau pe WhatsApp.

One Comment

  1. Stimate dle, Președinte , după ce depuneți jurământul de credință, poate veți dispune – printre primele măsuri … de serviciu – redarea sediului de pe Bd. Unirii , restaurat și readus conf. proiectului original al marelui arh. Grigore Cerchez – Bibliotecii Județene, copiilor și cititorilor de carte – câți mai sunt ! … Mulțumim și apoi puteți aloca și alte întrebuințări – poate profitabile! – acestei clădiri monumentale și atât de rară în peisajul arhitectural-cultural buzoian … Vă mulțumim !

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button