Sport

După meciul cu SC Bacău / Gloria Buzău a ajuns codașa clasamentului

Echipa din Crâng a pierdut cu 1-0 partida disputată pe terenul Sport Club Bacău și coboară pe ultimul loc al clasamentului seriei I, cu un singur punct din cinci meciuri.glo
Gloria Buzău continuă seria partidelor slabe. Sâmbătă, trupa lui Ion Viorel a plecat învinsă de pe stadionul Letea și coboară pe ultimul loc, reușind să contabilizeze un singur punct din 15 posibile. Băcăuanii au deschis scorul în minutul 3, la capătul unei faze în care Adăscăliţei a speculat poziţionarea defectuoasă a fundaşilor adverşi și care a înscris cu un şut la rădăcina barei din dreapta lui Sârbu. În repriza a doua, buzoienii au ieşit mai mult la joc, dar nu şi-au creat decât o ocazie clară, în minutul 84, când Bobe a şutat peste poarta lui Miron, din 4 metri.
Bacăul leagă astfel a cincea victorie şi trece pe locul al doilea în seria I, în timp ce formația din Crâng caută soluții pentru a depăși faza dificilă și a ieși din subsolul clasamentului.