Știrile zilei

Femeie cu un copil în brațe, spulberată pe trecerea de pietoni

Un accident rutier îngrozitor a avut loc marți, în centrul localitatii Smeeni, victime devenindu-i o femeie și un copil în vârstă de numai doi ani. Imaginile au fost publicate de site-ul smeeni.com.

Potrivit sursei citate, femeia care ținea un copil în brațe s-a angajat în traversarea Drumului National 2C pe trecerea de pietoni din fața Școlii Gimnaziale Smeeni. Chiar în acel moment, o camionetă încărcată cu lemne a izbit-o în plin.

Momentul impactului a fost surprins de camerele de supraveghere de pe DN 2C. În imagini se vede cum camioneta se apropie de trecerea de pietoni, iar șoferul încearcă să evite impactul tragând brusc de volan. Nu reușește, iar femeia și copilul sunt aruncați pe asfalt.

Cei doi au scăpat cu răni ușoare, precizează sursa citată, însă șocul accidentului a fost, totuși, puternic pentru ei, fiiund necsara interventia unui echipaj medical al serviului de Ambulanță Buzau.

VIDEO, AICI.

„Traficul a fost dirijat pe pe DN2C, în Smeeni, pe fondul producerii unui accident rutier.

Din primele date de la fața locului a reieșit că autoutilitara condusă pe direcția Maxenu către Smeeni, de către un șofer în vârstă de 65 de ani, din Pătârlagele, a surprins și accidentat o femeie pieton, în vârstă de 21 de ani, din Bradeanu, care s-ar fi angajat în traversarea străzii în zona marcajului pietonal, având în brate un copil, în vârstă de doi ani. 

Accidentul s-a soldat cu rănirea femeii, care a fost preluată de ambulanță pentru îngrijiri medicale.

În cauză se va întocmi dosar penal iar polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs accidentul.”, a transmis IPJ Buzău.

Cosmin Șontică

Vă mulțumim pentru vizită! Așteptăm sesizările dumneavoastră la numărul de telefon 0725 225 335, pe Facebook sau pe WhatsApp.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button