Sport

Victorie importantă a Gloriei Buzău, în prima etapă de campionat

Sâmbătă, pe stadionul din Crâng, Gloria Buzău s-a impus cu 2 la 1 în fața formației S.C. Bacău, în cadrul primei etape de campionat a Ligii secunde la fotbal.
Meciul a început prost pentru echipa antrenată de Ion Viorel, băcăuanii deschizând scorul încă din minutul 2, prin Rusu, care a reluat în plasă o pasă de la 4-5 metri.
Finalul primei reprize a adus egalarea Gloriei, Cl. Dumitrescu înscriind cu un șut din 8 metri.
Gloria Buzău a reușit să marcheze golul victoriei în minutul 75, prin Burlacu, cel care a ridicat stadionul în picioare prin reușita sa, un șut sub transversală de la 25 de metri.
La meci au asistat aproape 500 de spectatori, printre care și un mic grup de susținători ai echipei din Bacău.