Sport

Gloria a luat bătaie în primul meci oficial din 2014

Divizionara secundă Gloria Buzău a început anul 2014 cu stângul. După ce ”s-a distrat” în amicale cu diferite echipe, formația din Crâng s-a împiedicat astăzi de Rapid Suceava în meciul contând pentru etapa a XVIII-a a ligii secunde la fotbal.

Gloria a pierdut cu 1-0 în fața rapidiștilor suceveni clasați pe poziția a gloriaunsprezecea , după autogolul lui Iulian Dăniță din  minutul 84.

Partida începută la ora 11:00 pe stadionul Areni din Suceava a fost plină de ocazii de ambele părți. Șuturile expediate de jucători  au trecut milimetric pe lângă buturii porților, însă scorul a rămas 0-0 până în minutul 84, când nou-intratul Dăniță a reluat superb cu capul în proprie poartă o centrare expediată de un jucător advers.

Gloria pierde astfel 3 puncte importante, înaintea acestui meci clasându-se pe poziția a șasea, cu 18 puncte.