Sport

Gloria n-a prins Rapidul de Suceava / Unde se clasează după primele trei etape

Echipa din Crâng a plecat înfrântă din Moldova și rămâne în subsolul clasamentului, cu un singur punct din nouă posibile.stadion-gloria-buzau
După ce și-a umplut plasa de goluri la Tărlungeni (0-5 cu Unirea în Cupă), Gloria Buzău a suferit un nou eșec, în confruntarea cu formația Rapid Suceava contând pentru etapa a III- a Ligii a doua la fotbal. Echipa antrenată de Ion Viorel a pierdut trei puncte prețioase după ce a primit un gol semnat de Sfrijan, în minutul 72.
Pe finalul primei reprize, formația din Crâng putea egala, după ce arbitrul i-a acordat o lovitură de la unsprezece metri, trimisă în bară de Claudiu Dumitrescu. Gloria Buzău se află pe locul al unsprezecelea, la egalitate de puncte cu ultimele două clasate, ACS Berceni și Bucovina Pojorâta.