Știrile zilei

Mașină lovită de tren, în județul Buzău

Un incident pe calea ferată a avut loc, duminică seară, în zona gării din Vizireni, unde un autoturism a fost acroșat de locomotiva unui tren. Primele informații arată că nu sunt victime.

Se pare că autoturismul încerca să traverseze calea ferată, moment în care locomotiva unui tren care circula pe relația Buzău-Galați ar fi lovit partea din față a mașinii.

Din fericire, nicio persoană din mașină nu a fost rănită. În urma impactului, autoturismul KIA a rămas însă fără partea din față.

Circulați cu atenție în zona trecerilor la nivel cu calea ferată! Respectați semnalele luminoase și acustice, opriți-vă înainte de traversare atunci când este necesar și asigurați-vă temeinic înainte de a intra pe calea ferată. Câteva secunde de răbdare pot preveni tragedii.

Cosmin Șontică

Vă mulțumim pentru vizită! Așteptăm sesizările dumneavoastră la numărul de telefon 0725 225 335, pe Facebook sau pe WhatsApp.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button