AnunțuriȘtirile zilei

Angajări la Dacia-Renault Buzău | Trei posturi disponibile

Reprezentanța Dacia/Renault/Nissan Buzău angajează trei persoane care să ocupe posturile vacante de consilier service auto, consilier vânzări și electromecanic.

Mai jos puteți citi descrierea fiecărui post în parte, precum și datele de contact ale angajatorului.

  • Consilier service auto Dacia/Renault/Nissan BUZAU

DESCRIERE

Responsabilități:

Consiliaza clientii si propune servicii de reparatii auto;

Programeaza autovehiculele la reparatii si asigura incarcarea eficienta a atelierului; Efectueaza receptia si inspectia preliminara a autovehiculelor in service pentru identificarea problemelor tehnice reclamate de client;

Consiliaza clientul privind modul de desfasurare a reparatiei si ii recomanda prestatii complementare;

Estimeaza costurile si durata reparatiilor si le transmite clientilor;

Colaboreaza cu personalul tehnic in vederea identificarii si stabilirii necesarului de piese schimb pentru reparatii sau pentru comercializarea acestora catre clienti diversi;

Deschide devize de lucru si comenzi de reparatii;

Intocmeste actele necesare efectuarii lucrarilor de reparatii si intretinere in service; Informeaza periodic clientii asupra stadiului lucrarilor de reparatii si raspunde solicitarilor facute de acestia;

Verifica lucrarile de reparatii efectuate si semneaza conform CTC;

Promoveaza serviciile oferite de companie; Pune in aplicare campaniile tehnice ale producatorului;

Asigura respectarea tuturor procedurilor de receptie service.

Daca vrei sa facem echipa, trimite CV-ul tau la [email protected]

  • Consilier Vanzari Dacia/Renault/Nissan BUZAU

DESCRIERE

Descriere :

Abilitati de comunicare si negociere, amabilitate si perseverenta

Identifică şi contactează potențiali clienți

Oferă consultanță clienților în vederea alegerii produsului solicitat, modalităti de plată şi până la finalizarea unei vânzări.

Urmăreşte realizarea targetului, intocmeşte rapoarte de vânzări, reprezintă interesele companiei şi asigură derularea procesului de colaborare în bune condiții în relația cu clientul.

Cerinţe

Experiență în gestionarea relațiilor comerciale, cunoştințe operare PC, capacitate foarte bună de comunicare verbală şi scrisă şi relaționare cu clienții, capacitate de organizare a activității individuale, capacitate de lucru în echipă şi de asumare a responsabilității, orientare spre client şi dezvoltarea relațiilor, orientare către rezultate şi performanță, amabilitate şi perseverență, permis de conducere.

Beneficii

Condiții de lucru deosebite într-un colectiv tânăr și dinamic, mediu de lucru transparent bazat pe obiective, pachet salarial motivant: salariu fix și comision din vânzări, programe de instruire profesională

  • Mecanic – Electromecanic

DESCRIERE

GENERAL AUTOCOM BUZAU, service de marca DACIA/RENAULT/NISSAN cu experienta de peste 25 de ani, cu personal calificat si pregatit la cele mai inalte standarde, cu portofoliu de clienti, contracte si activitate in crestere permanenta, angajeaza mecanic, electromecanic, ajutor mecanic

Beneficii – pachet salarial motivant, baza fixa solida 3000 ron net TOTUL PE CARTE DE MUNCA REAL SI LA TIMP!!! -conditii de lucru la standarde ridicate, program de lucru fix 08.00 – 17.00 cu 1 h pauza de masa

Calificare la locul de munca.

Cosmin Șontică

Vă mulțumim pentru vizită! Așteptăm sesizările dumneavoastră la numărul de telefon 0725 225 335, pe Facebook sau pe WhatsApp.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button
error: Textul nu poate fi copiat!